EN

Ćwiczenia

Jak wygrać z cellulitem

Twoja skóra powinna być gładka i elastyczna – jeżeli uważasz, że taka nie jest, przeczytaj do końca ten tekst.

Na początku poznamy przyczyny powstawania „pomarańczowej skórki”. Następnie zastanowimy się, co możesz zmienić u siebie, by mieć zdrową i ładną skórę i czuć się zdecydowanie lepiej?

Jeżeli nieznośny cellulit już dopadł Twoją skórę, to bardzo skuteczną metodą w walce z nim jest masaż kosmetyczny – antycellulitowy. Cellulitu nie wolno lekceważyć i powinien być likwidowany już w początkowym stadium rozwoju, wówczas efekty będą widoczne najwcześniej.

Poniżej zamieszczam kilka wskazówek dla profilaktyki antycellulitowej.
 

Brak aktywności fizycznej.

Cellulit to skutek nadmiernego odkładania się tłuszczu w organizmie i zaburzeń krążenia limfy. To właśnie brak ruchu powoduje jej zastoje. Dlatego postaw na odpowiednie i regularne ćwiczenia, przede wszystkim dbaj o swoje łydki – to Twoja „pompa mięśniowa”.
 

Odpowiednie odżywianie.

Ogranicz spożywanie tłuszczów – cellulitowi najbardziej sprzyja nadmiar tłuszczu zwierzęcego. Pamiętaj również o naturalnych "spalaczach" tłuszczu: świeżych sokach warzywnych i herbacie zielonej. Drastyczne diety mogą nasilić problem, bo w wyniku tzw. „efektu jo-jo” komórki tłuszczowe zwiększają swoją objętość.
 

Pij niegazowaną wodę.

Tłuszczu i toksyn pozbędziesz się pijąc dużo wody niegazowanej. Optymalna dawka to około 2,5 litra dziennie. Możesz też pić naturalne warzywne soki lub niesłodzoną herbatę zieloną.
 

Nie przegrzewaj skóry.

Cellulit lubi wysokie temperatury, przede wszystkim długie i częste korzystanie z solarium, które dodatkowo niszczy Twoją skórę wypalając siateczkę kolagenową. Wrogiem cellulitu jest natomiast niska temperatura. W chłodzie organizm spala więcej kalorii, więc szybciej pozbywa się zapasów tłuszczu.
 

Unikaj używek.

Alkohol i papierosy wprowadzają do organizmu toksyny. Jeśli poważnie walczysz z cellulitem, nie pozwalaj sobie na więcej niż dwie lampki czerwonego wina i rzuć palenie.
 

Nadmiar hormonów i dieta mięsna.

Progesteron to jedna z przyczyn pomarańczowej skórki. Hormony zatrzymują wodę w organizmie. Z niektórych hormonów trudno zrezygnować, dlatego przy znacznym cellulicie zasięgnij opinii lekarza.
 

Masaż jest najskuteczniejszą formą walki z cellulitem w każdym jego stadium.

Każdy masaż. Nie tylko profesjonalny. Również samodzielnie, codziennie pod prysznicem możesz wykonać prosty drenaż. Efekty będą widoczne już po miesiącu. Kup szorstką gąbkę i masuj swoje uda, pośladki, brzuch i ramiona!

 

Najlepszą i najskuteczniejszą metodą będzie oczywiście przestrzeganie wszystkich powyższych wskazówek, dopełniając całość profesjonalnym zabiegiem masażu.

Masaż, który zaproponuję dla Ciebie, przyniesie następujące korzyści Tobie i Twojemu ciału:

  • oczyści go z zalegających toksyn,
  • usprawni pracę układu limfatycznego,
  • uelastyczni mięśnie,
  • poprawi pracę pompy mięśniowej,
  • odżywi i ujędrni skórę.

Oczywiście cellulit nie pojawia się nagle i tak samo nagle nie znika. Prawdopodobnie potrzebujesz serii masaży indywidualnie dobranych do Twojej skóry, potrzebujesz również skutecznych kosmetyków i praktycznych informacji.

Proponuję Ci poświęcenie chwili czasu na znalezienie dobrego masażysty w Twoim mieście.

Jeżeli jesteś z Wrocławia lub najbliższych okolic Wrocławia, to zapraszam na masaż - przy okazji więcej dowiesz się o swojej skórze i o profilaktyce zdrowego życia.

 

Adrian Lewandowski

Masażysta, refleksolog

Jak wygrać z cellulitem
Jak wygrać z cellulitem
© 2009 Naturoterapia Wrocław, Adrian Lewandowski
Gabinet Masażu i Refleksoterapii "Naturoterapia" we Wrocławiu
Realizacja: Hotel NETWORK
Powered by: CMS dla hoteli