EN

Katalog produktów

Flavon Max Plus dla przewlekle i ciężko chorych

Flavon Max Plus

Flavon Max Plus - Suplement odżywczy o wysokiej zawartości antyutleniaczy Szczególnie polecany dla osób przed, w trakcie i po chemio i radioterapii. Flavon Max Plus jest najmłodszym członkiem naszej rodziny produktów. To produkt ekskluzywny, który stworzyliśmy specjalnie dla tych osób, dla których jakość życia i troska o zdrowie jest sprawą priorytetową. Flavon Max Plus jest 1,5 razy silniejszy od Flavon Max!!

Zawarty w preparacie granat jest jednym z najbardziej obfitych źródeł kwasu elagowego. W wyniku badań okazało się, że kwas elagowy chroni zarówno przed transformacją nowotworu jak i również przed procesem mutacji, czyli działa na pierwszym etapie powstawania nowotworu - punktowych uszkodzeń materiału genetycznego.

Badanie mające wykazać skuteczność kwasu elagowego było prowadzone na 500 chorych na różne choroby nowotworowe. Po 48 godzinach od dotarcia tego związku do komórki nowotworowej dochodziło do zahamowania podziału komórki nowotworowej, natomiast po 72 godzinach do całkowitego zniszczenia komórki nowotworowej.

Niezwykle ważnym składnikiem zawartym w Flavon Max Plus jest resweratrol.
Naukowcy wierzą, że odkryli tajemnicę w jaki sposób antyoksydanty znajdujące się w winogronach i czerwonym winie przeciwdziałają powstawaniu i rozwojowi nowotworów. Najnowsze badania wykazują, że właśnie resweratrol, składnik, który działa jak antybiotyk chroniąc winogrona przed pleśnią może unieczynnić białko odpowiedzialne za ochronę komórek rakowych przed anty-nowotworową terapią jak np. chemoterapia. Odkryte właściwości tego składnika mogłyby zwiększyć możliwości leczenia nowotworów a nawet stworzenia "antyrakowej pigułki" stosowanej jak witaminy.

Kilka lat temu naukowcy odkryli, że resweratrol zapobiega powstawaniu nowotworów a także przerzutom nowotworów złośliwych. Hamuje on również stan zapalny prowadzący do powstania artretyzmu czy innych chorób.

Badania prowadzone przez Lineberger Comprehensive Cancer Center wyjaśniają mechanizm działania resweratrolu. Oznaczono białko NF-kappa B umożliwiające komórkom rakowym przetrwanie chemioterapii. W momencie zablokowania białka NF-kappa B u myszy - jak wykazały badania prowadzone w zeszłym roku - komórki nowotworowe poddawały się chemioterapii.

Naukowcy (Holmes-McNary, Baldwin) przeprowadzali testy jak ludzkie i zwierzęce komórki nowotworowe reagują na resweratrol. Wyniki badań wskazywały, że efektywnie unieczynniał on białko NF-kappa B. Natomiast komórki nowotworowe nie poddane działaniu resweratrolu nadal intensywnie się namnażały.

Odkrycie i zrozumienie mechanizmu działania resweratrolu jako składnika anty-nowotworowego jest bardzo istotne w prewencji i leczeniu raka. Mechanizm ten jest bardzo złożony i wymaga jeszcze wielu badań jednak dotychczasowe wyniki są bardzo obiecujące.

Dostarczenie antyutleniaczy dla organizmu jest szalenie ważne, podobnie jak dostarczenie środków odżywczych w odpowiedniej ilości i jakości. W przypadku zwiększonego poziomu stresu oksydatywnego i zbytnim przeciążeniu wodnymi rodnikami zaleca się stosowanie suplementów odżywczych zawierających antyutleniacze.

Nieodpowiednie odżywianie, zanieczyszczenie środowiska, promieniowanie, stresy dnia codziennego, obecność w pożywieniu różnego rodzaju dodatków spożywczych (środki spulchniające, emulgatory, barwniki, polepszacze smaku), często powoduje szkodliwy, reaktywny rozwój wodnych rodników w naszym organizmie. Sytuację pogarsza również palenie tytoniu, zbyt duże spożycie alkoholu, nieuzasadnione zażywanie leków, a także stały stres i przymus do osiągnięcia wyników w pracy.

Uszkodzenia komórek, tkanek i poszczególnych narządów spowodowane przez wodne rodniki mogą być przyczyna wielu groźnych chorób. Dotykają układu krążenia, układu trawiennego, oczu, nerek, systemu nerwowego, mają swój udział w powstawaniu nowotworów, ponoszą odpowiedzialność za procesy starzenia się.

Idąc za zasadą "jeden antyutleniacz nie jest antyutleniaczem" coraz większe znaczenie przypisuje się takim roślinom jak: burak, rokitnik, czarna jagoda, czarna porzeczka, granat, czarne winogrona, itp., które z punktu wiedzenia działania antyutleniającego są ważnymi składnikami związków polifenolowych, flawonoidów, antocyjanianów.

Wraz z kompleksowym, wyjątkowo dobrze dobranym suplementem odżywczym o wysokiej jakości możemy podać sobie odpowiednie antyutleniacze, witaminy, minerały, naturalne barwniki.

Nie zawiera konserwantów!
 

Szczególne wskazania

Flavon Max Plus szczególnie polecany jest dla osób przed, w trakcie i po chemio i radioterapii.

Zażywanie preparatu zaleca się też sportowcom, którzy w trakcie intensywnych treningów są szczególnie podatni na stres oksydatywny. Zażywanie antyutleniaczy przez treningami i zawodami nie tylko prowadzi do lepszych wyników, ale chroni organizm przed atakiem wolnych rodników na organizm przeciążony dużym, fizycznym wysiłkiem. Zaleca się tym wszystkim biznesmenom i menedżerom, którzy odżywiają się nieregularne, a czas ich pracy wynosi 12-16 godzin dziennie i jest związany ze stałym stresem, koniecznym do osiągnięcia wyników. Zaleca się również tym wszystkim, którzy szczególną uwagę poświęcają swemu zdrowiu.
 

Składniki Flavon Max

Koncentraty z soków: czarna jagoda, czarna porzeczka, czarny bez, czarne winogrona, burak; fruktoza, witamina C, zmielony miąższ, nasiona i łupiny rokitnika, korzeń żeń-szenia, pektyna z jabłek, granat, acerola, witamina E.
 

Stosowanie preparatu

Flavon Max Plus to taki preparat, który jest równocześnie i zdrowy i smaczny. Zapewnia organizmowi niezbędną ilość przeciwutleniaczy, a jego codzienne spożywanie dzięki naturalnemu zapachowi i aromatowi owoców jest prawdziwą przyjemnością. Zaleca się spożywać dwie łyżeczki dziennie przed posiłkami.
 

Ważne

Niewskazany dla cukrzyków; w przypadku występowania cukrzycy należy stosować Flavon Max.
U pacjentów stosujących leki rozrzedzające krew powinno się zrobić przerwę ok.5-ciu godz. pomiędzy pobraniem leku a zastosowaniem Flawonów.

© 2009 Naturoterapia Wrocław, Adrian Lewandowski
Gabinet Masażu i Refleksoterapii "Naturoterapia" we Wrocławiu
Realizacja: Hotel NETWORK
Powered by: CMS dla hoteli