EN

Masaż ciążowy-relaksacyjny

Masaż relaksacyjny w czasie ciąży

Zanim narodzi się dziecko
                      
Narodziny dziecka i przyjście na świat upragnionej i kochanej istoty jest dla rodziców cudownym, radosnym i niepowtarzalnym przeżyciem. Przyszła matka w tym wyjątkowym okresie oprócz radości odczuwa również niedogodności: zmęczenie, apatia, niewygody dnia codziennego. Dla kobiety w ciąży najważniejsze jest jej dobre zdrowie i zdrowe dziecko. W tym okresie kobieta w ciąży powinna być pod systematyczną opieka specjalisty-lekarza, dietetyka, polecany jest również aerobik i masaż. Masaż specjalnie wybrany do potrzeb przyszłej matki, może to być masaż leczniczy, relaksacyjny, lub kosmetyczny.

Masaż w okresie ciąży przeprowadzany jest bardzo ostrożnie i profesjonalnie, tzn. spełniając odpowiednie warunki w gabinecie i z uwzględnieniem stanu zdrowia i zaleceń lekarza jeżeli takowe są. Dla masażu relaksacyjnego dodatkowymi bodźcami sprzyjającymi są: muzyka relaksacyjna i aromaterapia odpowiednio dobranych zapachów.

W czym pomoże Ci masaż ciążowy-relaksacyjny?

Kobieta w ciąży, która uskarża się na bóle nóg, pleców i szyi najczęściej cierpi podwójnie wiąże to się z niewygodą, pobudzeniem, niewyspaniem, koszmarami nocnymi, czy większym niż dotychczas zmęczeniem. Celem masażu jest rozluźnienie i rozładowanie napięcia w całym organizmie. Zrelaksowane ciało staje się lżejsze, poprawia się krążenie płynów, rozluźniają się mięśnie, zmęczone nogi „odżywają” . Powraca upragniony sen, mija niepokój i poranna drażliwość.

Dla kobiet w ciąży i w czasie połogu masaż relaksacyjny spełnia ważna rolę dla zdrowia jej i dziecka. Poniżej przedstawiam proponowane masaże w formie relaksacyjnej, które wspólnie z sugestią Klientki i po wstępnym wywiadzie polecam do wykonania jako wskazany:

Jak umówić się na masaż?

Informacje dodatkowe

  • Czas trwania masażu zależy od Twoich indywidualnych upodobań i wymagań.
  • Dodatkowo, proponuję specjalne olejki i kremy do masażu ciążowego.
  • Muzyka relaksacyjna pomoże Ci dodatkowo odprężyć się w czasie masażu.
  • Masaż jest wykonywany na profesjonalnym stole do masażu (w gabinecie, jak również u Ciebie w domu).
© 2009 Naturoterapia Wrocław, Adrian Lewandowski
Gabinet Masażu i Refleksoterapii "Naturoterapia" we Wrocławiu
Realizacja: Hotel NETWORK
Powered by: CMS dla hoteli